Regnbuegudstjeneste

Søndag 15. juni arrangerte vi for første gang regnbuegudstjeneste i Flekkefjord. Det var en flott feiring der vi løftet frem og takket for mangfold, fellesskap og kjærlighet. Vi ønsket å lage en ramme for gudstjenesten der alle kunne føle seg trygge og velkomne slik at man kunne få et godt møte med Gud - uavhengig av av bakgrunn og tidligere erfaringer.

Gudstjenesten ble veldig godt besøkt og mange nye ansikter hadde tatt turen for å feire gudstjeneste. Kirken var pyntet i flotte farger, liturgien var raus og åpen og det var stor enighet om at dette var en veldig fin måte å åpne opp vår forståelse av Gud.

Christina Thaarup, vår flotte prest denne våren, prekte tydelig om at Gud er kjærlighet og at vi har fått kjærligheten fra Gud. Vi kan ikke diskriminere og mene at noens kjærlighet er bedre enn andres kjærlighet. Bibelen og Jesus sier veldig tydelig at vår oppgave er å elske Gud, elske hverandre og spre kjærlighet i verden. At Christina kom til Flekkefjord denne våren, har vært en stor velsignelse og en gave fra Gud. Menigheten vår er svært takknemlig for Christina, og hun er en fantastisk hyrde og leder.

Mange har gitt uttrykk for ønske om at dette gjøres til en årlig tradisjon, og det håper vi å få til. Forhåpentligvis blir regnbuegudstjenesten neste år enda bedre besøkt med enda flere bidragsytere. Og hvem vet - kanskje kan vi få til et samarbeid med noen andre i fremtiden?

Det er en stor velsignelse å få være en del av et åpent og inkluderende fellesskap, og alle i Metodistkirken har god grunn til å være stolte av de vi er og de Gud har skapt oss til å være!

Følg oss gjerne på Instagram og Facebook, der vi har delt noen bilder fra årets regnbuegudstjeneste.

Kontakt oss

Flekkefjord Metodistmenighet
Brogt. 14
4400 Flekkefjord

456 37 978

Kontonummer: 3030.27.70049
Organisasjonsnr: 996 737 268

Givertjeneste

VIPPS #63777




Powered by Cornerstone