Impuls 2025

 — 
Bli med på Ungdomsfestivalen Impuls i Stavanger. For deg i 9.klasse og oppover.
Bli med på ungdomsfestiven Impuls i Stavanger 24.-26.januar

Bli med på ungdomsfestivalen Impuls i Stavanger 24.-26.Januar! For deg i 9.klasse og oppover. Det blir felles transport t/r Flekkefjord. Overnatting på KF skolen i Stavanger som er like ved IMI Kirken hvor konferansen arrangeres.

Påmeldingsfrist er 17. desember

Påmelding her

Årets tema er: «Ekte»
Men den time kommer, ja, den er nå, da de sanne tilbedere skal tilbe Far i ånd og sannhet. For slike tilbedere vil Far ha. Gud er ånd, og den som tilber ham, må tilbe i ånd og sannhet.» Joh 4,23-24
I kulturen vår er vi vant til kontinuerlig evaluering og å selv bli vurdert. Hjernen vår er opptrent til å filtrere bort «støy», vi sveiper oss videre, og folk som skal ha peiling sier at man har 3 (!) sekunder på å overbevise om at man er verdt å bli sett og hørt.
Det er rart om hverdagen vår ikke også preger vårt bilde av Gud og kirke – og kanskje også hvordan vi leser bibelen.
«Ånd». «Sannhet». «Slike tilbedere vil Far ha».
Men hva om Guds innsteg ikke først og fremst er å stille seg i rekken av krav til oss – men at det han er ute etter det som er:
Ekte.

 

 

Kontakt oss

Flekkefjord Metodistmenighet
Brogt. 14
4400 Flekkefjord

456 37 978

Kontonummer: 3030.27.70049
Organisasjonsnr: 996 737 268

Givertjeneste

VIPPS #63777




Powered by Cornerstone